Terazi Burcunun Kokusu

Terazi Burcunun Kokusu


Terazi Burcunun Kokusu Teraziler Portakal Çiçeği ve Lavanta Çiçeği Burcunuza Özgü Kokulardır


Terazi burcunun kokusu hakkında açıklamalar. Uyuma ve eşitliğe önem veren terazi için en uygun koku, ruhsal dengeyi destekleyen neroli (portakal çiçeği) kokusudur. Çok yönlü lavanta çiçeği de terazi burcunun diğer kokusudur. Terazi burcu hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.

Terazi Burcunun Kokusu

Dengede kalmak için:


Neroli (Portakal çiçeği özü)

Uyuma ve eşitliğe önem veren Terazi için en uygun koku, ruhsal dengeyi destekleyen neroli (çiçek yağı) kokusudur. Sıcak, tatlımsı ve hafif ağaç kokusunu andıran bir esanstır. Neroli, strese bağlı içsel gerginliği çözer, yapıcı ve dengeleyici bir etkisi vardır. Çiçek yağı, Orta Çağ‘dan beri cilt bakımında kozmetik ürün olarak kullanılmaktaydı. Ki cilt bakımı Terazi için vazgeçilmez bir konudur.

Zevkliler için en doğru bitki:

Lavanta çiçeği

Lavanta çiçeği çok yönlü bir bitkidir. Taze ve çiçeksi bir esans olmasının dışında da mutfakta ve özellikle de şifa ve kozmetik dünyasında da kullanılmaktadır. Lavanta yağının bedene ve ruha güçlü etkileri vardır, ayrıca da cilde bakım sağlar. Mum veya tütsü olarak kullanıldığında ise geceleri rahat bir uyku getirir. Tüm bu özellikler tipik teraziye hitap etmektedir. Bunun dışında sinek ve haşereleri uzak tutar. Eee, bu çok yönlülük değil de ne.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp