Terazi Burcunun Uğurlu Taşı

Terazi Burcunun Uğurlu Taşı


Terazi Burcunun Uğurlu Taşı Aynı Zamanda Bereket ve Uğur Taşı Olarak da Kabul Edilen Akuamarin


Terazi burcunun uğurlu taşı hakkında açıklamalar. Yüzyıllar boyunca burçlar ve değerli taşlar arasında bazı bağlantılar kurulmuştur.Belirli taşlar, belirli astrolojik burçlarda doğan kişiler üzerinde, bu burçların ihtiyacına uygun düşecek şekilde yararlı etkilere sahiptirler. Terazi burcu hakkında detaylı açıklamalar makalemizde yer almaktadır.

TERAZİ BURCUNUN UĞURLU TAŞI

Bu hususta, büyük çoğunluğu sadece ticari amaçla hazırlanmış olan pek çok ‘burç taşları listesi‘ vardır ve bu da bir karışıklığa neden olmaktadır.Bu sayfada belirtilmiş olan burç taşları listesi geniş bir araştırma sonucu hazırlanmış olup, pek çok kaynakta ortak olarak yer alan burç taşlarını içermektedir.

Size faydalı olması amacıyla satın alcağınız bir taşı seçerken sadece burcunuza uygun olan taşları göz önüne almayıp, önsezilerinize de önem vermelisiniz.Eğer bir taş, ilk gördüğünüz andan beri aklınızda yer etmiş ise, bu taş burç taşlarınızın yanında yer almasa bile, sizin öncelikle ihtiyacınız olan taş odur.

Bir taşın size faydalı olması için, burcunuzun taşı olması bir gereklilik olmayıp, sadece tavsiye niteliği taşımaktadır.Ancak yine de pek çok burcun, listesindeki taşlara dikkat etmedikleri halde kendi burç taşlarını seçmesi listenin doğruluğunu göstermektedir.

Akuamarin: Bereket ve uğur taşıdır. Sezgileri kuvvetlendirir. Kendine güvenini arttırır. Strese ve gerginliğe iyi gelir. Meditasyon için yararlıdır, belleği berraklaştırır. Solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tiroit bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.

Etkileri

  • Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.
  • Bereket ve uğur taşıdır.
  • Cesaretinizi ve inancınızı yitirdiğiniz ve vazgeçme aşamasına geldiğiniz anlarda akuamarin sizi yüreklendirir ve kendinize olan güveninizi yeniler.
  • Kendine güveni arttırır. Tembellik eğilimini geçirir.
  • Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.
  • Taşıdığı özellikler dolayısıyla strese ve gerginliğe karşı korunabilecek en uygun taşlardan biridir. Bunda mavi renginin önemi de büyüktür.
  • Zihnin ve düşüncelerin berraklaşmasını sağlar.


SENDE YORUM YAP!

Whatsapp