Buzzer Enerji İçeceği

Buzzer Enerji İçeceği, buzzer enerji içeceği ne demek,ne işe yarar,etkileri nelerdir,yan etkileri varmıdır,içinde hangi maddeler vardır hakkında tüm bilmek istedikleriniz aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.

Buzzer Enerji İçeceği Buzzer Enerji İçeceğinin İçindekiler

TAURİN :


Taurin vücutta doğal olarak bulunan ve protein üretimine katkıda bulunan bir amino asittir.. Sinir sistemi,kas,beyin ve kalp sağlığı için gereklidir. Taurin beynin ve kalbin düzgün çalışması için çok önemli üç mineralin,potasyum,magnezyum, ve sodyumun taşınmasında görev alır.

Nörotransmiterlerin üretimi ve beynin korunmasında rol alır. Taurin yağ metabolizması ve safra için de önemlidir. Yağda çözünen vitaminlerin absorbsiyonu için gereklidir. Kolesterol düzeyini ayarlar. Stresli zamanlarda ve yoğun fiziksel aktivitelerde, vücut az miktarda taurin kaybedebilir. Bazı kimseler, enerji içeceklerini vücutlarındaki taurin seviyesini eski seviyesine döndürmek ya da artırmak için içerler Taurin eksikliğinin nitrik oksit seviyesinde düşmeye,bunun da kaslara kan akışının azalmasına neden olduğu tespit edilmiş.

Antioksidan özelliklere sahiptir. Gözleri güneş ışığının neden olduğu zararlardan korur,bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Sara,kalp,diyabet,alkolizm,kistik fibrozis ve Alzheimer hastalıklarında fayda sağlayabilir. Taurin içeren yiyecekler ; et,balık,süt,yumurta zengin taurin kaynaklarıdır.

GLUKURONOLAKTIN :


Vücutta doğal olarak bulunur. Doğal bir Metabolit ve Glukoz parçalandığında oluşan Karbonhidrattır. Vücuttan zararlı maddeleri atmaya yardım eder, anında enerji verir.

KAFEIN :

Tein, matein ve guaranin olarak da bilinir. Bir alkaloid olan kafein doğal olarak kahvede ,çayda,yerba mate' de ,guarana 'da ve, az miktarda, kakao içinde bulunur. Kafeinin karakteristik, yoğun bir acı tadı vardir.Bazı gazlı içeceklere tat vermesi için eklenmektedir. Buzzer Enerji içeceğinde bir fincan kahveyle eş değerde kafein bulunmaktadır.

Kafein, merkezi sinir sistemine etki ederek, beyne giden ve beyinden gelen mesajları hızlandırır ve uyarıcı etkisi yapar Kafein kan dolaşımında ya da vücutta birikmez, alındıktan birkaç saat sonra atılır. Kafeinin en çok bilinen kaynakları kahve, çay, kolalı içecekler ve çikolatadır.

B-GRUBU VİTAMİNLER :

B grubu vitaminler, hücre ve dokularda yaşam ve gelişme için çok önemli olan karbonhidratya da protein metabolizmalarını düzenleyen enzim sistemlerinde yer alır. B vitaminlerinin rol aldığı metabolizma olayları birbirleriyle yakından ilgilidir.

B grubu vitaminlerden birinin eksikliği ya da aşırı tüketimi, çok kez diğerlerinin de işlevlerini azaltır ve onlara olan gereksinimi arttırır. Tüm B grubu vitaminler B grubu vitaminlerinin yetmezliğinde başta zihinsel yorgunluk, duyarlılık yanında, gastrointestinal (mide-bağırsak) sistemde bozukluklar ve özellikle sinir sistemi rahatsızlıkları görülmektedir. B vitaminler zihinsel ve fiziksel aktivasyonları destekleyicidir.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİNİN ETKİLERİ :

Buzzer Enerji içeceği kendine has tadı ve içeriği ile çok fonksiyonel bir içecektir. Bedensel ve zihinsel çalışma sırasında tükenen insan enerjini takviye ederek insanın canlanmasını yardımcı olur. Buzzer Enerji içeceğini sporcular, yoğun ve uzun çalışma saatleri olan kişiler ve yoğun çalışan öğrenciler , uzun yol şoförleri ve her çalışan kesimden insanların tercih ettikleri bir içecektir. Buzzer

ENERJİ İÇECEĞİNİN ENERJİSİ ;

Buzzer Enerji içeceği, günümüzün stresli ve yoğun çalışma temposunda kaybedilen enerjinin geri kazanılması için insanlığın yararına üretilmiş bir içecektir. Buzzer Enerji içeceği ,yoğun iş temposu içerisinde kaybedilen fiziksel ve zihinsel enerjiyi size geri getirerek hayatınızı renklendirmektedir.

Anında sizin yorgun , bitkin bedenlerinizi ve solgun yüzlerinizi canlandırır. Her kesimden insanın ihtiyaç duyduğunda kullanabileceği Buzzer Enerji içeceği ; taksi şöförleri ve uzun yol şoförleri, stresli iş ortamında çalışanlar, sınava hazırlanan öğrenciler, sporcular, sörfçüler, gazeteciler…..

Buzzer Enerji size yalnız gündüz aktivitelerinizde değil ,sizi geceye taşıyan bir içecektir. Eğlenmeyi sevenler, hayatı gecede arayanlar ,gecenin bitip tükenmemesini İsteyenler için sürekli bir enerjide sizi yalnız bırakmayacak bir içecek istiyorsanız işte

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ SIKÇA SORULAN SORULAR:

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ NEREDE ÜRETİLMEKTEDİR VE İÇİNDEKİLER NASIL ELDE EDİLMEKTEDİR.

Buzzer enerji içeceği Türkiye'de üretilmekte olan Buzzer enerji içeceği bayilik ağı ile tüm Türkiye ve uluslar arası enerji içeceği pazarına en iyi şekilde ulaştırılmaktadır. Buzzer enerji içeceğinin içerisinde yer alan maddeler farmakolojik testlerden geçirilerek, kalite güvencesi altında büyük firmalar tarafından üretilmektedir.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ TÜKETİMİNE NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR VE NASIL TÜKETİLMELİDİR?


İnsan vücudu sürekli enerjiye ihtiyacı olan bir mekanizmaya sahip ve bunun belli bir bölümünü gıda maddeleri ile temin etmektedir fakat bu bazen yeterli olmamaktadır. Kişi kendini yorgun, halsiz hissettiği için gücünü ve konsantrasyonunu toparlayıp işine verememektedir. İşte bu anlarda Buzzer enerji içeceği kişiye destek olur. Özellikler; sporcular uzun yol sürücüler ve konsantrasyon gerektiren tüm çalışma ortamlarında bulunan kişiler ekstra bir enerji için Buzzer enerji içeceğini aktivitelerine başlamadan yarım saat önce almaları uygun olur.

GÜNLÜK İÇİLEBİLECEK BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ NE KADAR OLAMALIDIR?

Günlük kullanımı konusunda, bu ihtiyaç kişiden kişiye değişmektedir. Buzzer enerji içeceğinin içinde uyarıcı etkiye sahip olan kafein bulunmaktadır. Kafeinin uyarıcı etkisi kişiden kişiye değiştiği için, Buzzer enerji içeceğinin tüketimi kişinin kahve tüketimiyle aynı oranda olması uygundur.

Fakat tavsiye edilen miktar bir fincan filtre kahve miktarına eş olan Buzzer enerji içeceğidir. Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA Food and Drug Administration ) kafeinin gazlı alkolsüz içeceklerde kullanmasıyla sağlığı olumsuz yönde etkilediğine dair bir kanıta rastlanmamış; 140'dan fazla ülkede, kafeinin güvenliği araştırılıp içeceklerde çeşitli seviyelerde kullanımına izin verilmiştir.

VEJETERYANLAR İÇİN BUZZER ENERJİ İÇECEĞİN UYGUNLUĞU?

İçeriğinde hiçbir hayvansal madde içermediği için uygundur.

BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ İÇİNDEKİ KAFEİN'DEN DOLAYI DOPİNGLİ MADDELER OLARAK MI SAYILAMAKTADIR! BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ SPORCULAR İÇİN YASAKLANMIŞ BİR İÇECEKMİDİR?

Buzzer enerji içeceği içeriğinde yer alan kafeinden dolayı dopingli madde içermemektedir bu nedenle sporcular için yasaklanan içecekler içinde yer almamaktadır. Uluslar arası Olimpiyat Komitesi sporcuların yarış esnasında vücutlarında bulunabilecek kafein miktarını belirlemiştir bunun yukarısı doping olarak kabul edilmiştir.

Bu ölçü ; idrar seviyesinde 12mg/1 Bu nedenle gün içerisinde tüketilen 2-3 kutu Buzzer Enerji içecek tüketimi ile birlikte, spor öncesi veya sırasında bol sıvı yada su alırsanız (150 mg-230mg kafein ) yüksek doz olarak sayılmamaktadır. Olimpiyat komitesinin tehlikeli gördüğü kafein sınırı için sporcunun aşırı miktarda Buzzer Enerji içeceğini tüketmiş olmalı ve hiçbir ek sıvı yada su almamış olması gerekmektedir.

İSLAMİ YÖNDEN BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ UYGUNMUDUR?

İçeriğinde bulunan ham maddelerin hiç biri alkol içermediği ve alkole de dönüşmediği için Buzzer Enerji içeceği alkolsüz bir içecektir.

SPORCU İÇECEKLERİ İLE BUZZER ENERJİ İÇECEĞİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Sporcu içeceği ile Buzzer Enerji içeceği aynı kategoride olan içeceklerden değildir. Çünkü içerikleri ve işlevleri tamamen farklıdır. Sporcu içecekleri, enerji içeceğinden farklı olarak uyarıcılar içermez. Buzzer enerji içeceği, Sporcu içeceği ise izotonik bir içecektir. Buzzer Enerji içeceği enerji vermek amaçlı tasarlandığı için yüksek seviyede karbonhidrat içermektedir ve buda Buzzer Enerji içeceğini hipertonik bir içecek sınıfına koyar.

Yoğun seviyelerde ihtiyaç duyulan sportif aktivasyonlarda spordan önce veya sonra hipertonik içecekler bu ihtiyacı karşılamak amaçlı tüketilir. Terleme yoluyla atılan su, potasyum ve sodyum vücuttan atılması, vücut işlevlerinin aksamasına neden olur. İşte Sporcu içecekleri eksilen bu maddelerin hızlı bir şekilde vücutta yerine konmasına yardımcı olan içeceklerdir.

Hipertonik içecekleri eğer spor esnasında alınacaksa, vücutta terleme yoluyla kaybolan sıvıyı yerine koymak için bol su ile tüketilmelidir. Sporcu içecekleri su, potasyum, sodyum ve karbonhidrattan oluşmaktadır. Spor içecekler izotonik olup, bir çözeltideki partikül sayıları, vücut sıvısıyla aynı değerlendirilir. Sporcu içeceklerinde kafein ve taurin tarzı içeren maddeler bulunmaz.

Buzzer Enerji İçeceği,buzzer enerji içeceği ne demek,ne işe yarar,etkileri nelerdir,yan etkileri varmıdır,içinde hangi maddeler vardır hakkında tüm bilmek istedikleriniz aşağıdaki makalemizde yer almaktadır.Buzzer enerji içeceği ile ilgili tüm bilmek istedeklerinizi aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp