Çocuklarda Kıskançlık

Çocuklarda Kıskançlık

Çocuklarda Kıskançlık hakkında merak edilenler;

Çocuklarda kıskançlık hakkında bilgiler... Çocuklarda göz morlukları, yalan söyleme sebepleri, büyüme gelişme, çocuklardaki sorumluluklar ve kıskançlık halleri hakkında tüm merak ettikleriniz ve bitkisel tedavi yöntemleri bu makalemizde yer almaktadır.

Çocuğun en büyük duygusal sorununun kıskançlık olduğu, ailelerin ise bunu bastırmak için sahte mesajlar ve yapmacık hareketlerle bu kıskançlığı tetikledikleri belirtildi.

Uzmanlar, Türkiye genelinde çeşitli illerde yaptıkları araştırmalarda, çocuktaki duygusal sorunların başında kıskançlığın geldiğini tespit ettiklerini bildirdiler. Çocuğun kıskançlığının özellikle yeni bir kardeşi olduğu zaman yoğunlaştığını anlatan uzmanlar, şunları söylediler:

"Genelde aileler ilk çocuğu kıskandırmamak için ikinci bebeğe "O, senin kadar güzel değil, o kirli, sen daha güzel ve temizsin" gibi sözlerle yaklaşmaktadırlar. Aslında çocuk yeni doğan bebeğe gösterilen sevginin farkındadır ve söylemese de hareketlerin ve söylenenlerin suni olduğunu gözlemlemektedir. Bu nedenle kıskançlığı bastırmak uğruna çocuğa sahte mesajlar vermeyin..."

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp