Deri Altı İltihabı Nedenleri

Deri Altı İltihabı Nedenleri :

Belli başlı belirtileri şişlik, kaşıntı, deri lezyonu, kızarıklık, yara, söz konusu bölgenin sıcak ve hassas olması olan deri altı iltihabı ekseri bakteri kaynaklı olarak husule gelen bir sorundur. Derisi oldukça hassas olan kişilerde bu belirtilere derinin renginin bozulması, kırmızı bir hal alması, iltihaplı olarak meydana gelmesi de yer alır. Enfeksiyon kaynaklı deri iltihabı eğer tedavi edilmez ise ciddi bir hal alır hatta kişiyi kangrene kadar sürükler.

Çiçek tozları, kozmetik ürünler ve penisilin gibi vücuda alerjiye yol açan sorunlar ise deri iltihabının başında gelmektedir. Hormon hastalıkları, bir takım ilaçlar, astım hastalığı de deri altı iltihabının nedenleri arasındadır.

Deri iltihabı aynı zamanda fiziksel etkenlerden de kaynaklı olmaktadır. Yakıcı maddelere ve yağlara maruz kalmak, sert cisimlerle derinin yaralanması ya da sabun ve deterjan deri altı iltihabı riskine yol açan sebeplerdir.

Tedavi için gerekli malzeme : Nişasta su.

Hazırlanışı : 4 bardak suya 3 çorba kaşığı nişasta konur. Karıştırılarak eritilir. Sonra bu suya bastırılan temiz bir bez iltihapların üzerine sarılır. Kurudukça değiştirilir.

Yorumlar

 • Fad*** öz******
  7 yıl önce
  0101 1983 trabzon doğumlu fadime özyiğit sayın doktorum yaklaşik ilk belirtiler 2009 tarihlerinde olmaya başladi deri altında önce küçük sonra büyüyo kizariyo şişiyo iltihap topluyo uc verip patliyo buda bazen zaman aliyo çok acilar çekiyorum vucudumu sardilar korkuyorum tahliller temiz başka napiyım tahlil olarak yaranin boşandığı yer de delik oluşuyo ateş ölmek istiyorum oan insanlar pskolojimi bozuyo doktorum ben çocukluktan beri çok çektim üzüldüm yük üzerimdeydi evlendim herşey eşimin ailesi yüzünden sinir sitres bunalim kaybetme korkusu geçim sikintısı vs anlatmakla bitmez ben biraz doktorum acaba diyorum sitrese dayali bişey olbilirmi nolur bana yardim edin kollarim bacaklarim sirtım sol göğsümün üstünde bile çiktı şuan çikmakta olan yok ama yaralar kaşiniyo kapanmiyo leke kaliyo izmarit gibi bazı nyerler saygılarımla cvb sayın doktorum
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Yaşadığınız sıkıntılar stres ve karaciğer kaynaklıdır genel hatlarıyla , fakat yinede hastalığınızla ilgili klinik bulguları rapor olarak veya resim şeklinde bize iletmenizde yarar vardır. Gerekli incelemeler sonrası bir tedavi uygulanabilir. mail veya fax olarak gönderebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8 fax : 0224 2-3-4-5-6-7-8 [email protected]
 • 7 yıl önce
  Merhabalar. Benim sunum 3 gün önce genital bölgemde oluştu. Üst genital bölgemde 3 tane iltihap diye düşündüğüm sürekli içinde bi sıvı biriken kızarıklıklar meydana geldi. İnanilmaz kaşıntı yapıy çok rahatsızlık duyuyum ne yapabilirim. Lütfen yardımcı olun. Çok teşekkürler.
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Lütfen sebeninin ne olduğu ile ilgili bir hekime danışınız . biz teşhis sonrası tedavi noktasında yardımcı olmaktayız. iyi günler
 • Kib**** Kar*****
  6 yıl önce
  Birkaç yıl önce eşimin ayak parmağına çekyat düştü ve bir süre sonra kızarıklık, haf şişlik oluştu. Dokta gidip film çektirdik ama temiz çıktı. Dokt da ağrıya bir anlam veremedi, deri altı enfeksiyonu olabileceğini söyledi. Hala iki üç ayda bir kızarıklık ve ağrıyla kendini gösteriy. Bunun için me yapabiliriz acaba?
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır. romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmeye yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan en etkili kas gevşetici ürünümüzdür.ayrıca kırıkların çabuk kaynamasında,tendonların onarılmasında,ve topuk dikenindede endikedir. incelemek için lütfen linki tıklayınız.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp