Deve Sütü

Türkiye de büyük marketlerde dahi satışı yapılmayan deve sütünü sizler için araştırdık. Çok kısa bir zaman öncesinde ciğerleri lekelenen bir yakınımıza doktor deve sütü içmesini önermişti. Bu sayede ciğerlerinin temizleneceğini söylüyordu. Tüm alış veriş merkezlerine bakmamıza rağmen deve sütü bulamadık. Daha sonra Konya Antalya sınırı yakınlarındaki Yörüklerin deve beslediklerini duyduk ve bu bölgeye giderek deve sütünü temin ettik.

Deve sütünün en büyük faydası vücut metabolizmasını temizlemesidir. Deve sütü kişide hem iç hem dış temizliğe faydası olan bir besin türüdür. Uzmanlar deve sütünün pürüzsüz bir cildi sağladığını söylemekte.Deve sütü içerisinde hatırı sayılır miktarda Silymarin maddesi bunduğundan etkin bir karaciğer koruyucusu olarak görev yapmaktadır.Bunca güzel faydaları olan deve sütünün satışının yaygınlaştırılmasını temenni eder hepinize sağlık dolu bir yaşam dileriz.

Sırtındaki hörgücü, çıkık dişleri, sakallı yüzü ve itici kokusu açısından deve, güzellik ürünleri için ideal bir model oluşturmasa da sütünün cilt ve vücut için faydalı olduğu öne sürüldü.Batı Afrika ülkesi Moritanya'da mandıra işleten İngiltere doğumlu Nancy Abiydirrahmani, vitamin zengini deve sütünün vücudu hem içten hem dıştan temizlediğini ileri sürdü.Afrika'nın ilk ticari deve sütü mandırasını açmasıyla tanınan Nancy, deve sütünün temizleyici özelliğinin bulunduğunu, damarlara iyi geldiğini ve idrar söktürücü olduğunu kaydetti.Mısır Kraliçesi Kleopatra'nın her gün deve sütüyle yıkandığının anlatıldığına da değinen Nancy, Moritanyalı kadınların temiz ve pürüzsüz bir görüntü için hala deve sütü içtiklerini söyledi.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp