Rüyada Kara Üzüm Görmek

Rüyada Kara Üzüm Görmek: Siyah üzüm salkıımı üzüntü ve kedere. Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder.

Devamı olan toplu rızka, dostluk ve muhabbete. Mevsiminde görülen üzüm gelecek ucuzluğa ve bol geçime, mevsimi dışında görülen üzüm, vaktinden önce erişilecek hayra.

* Yerden bir salkım üzüm almak bir kadın tarafından toplu mala kavuşmaya. Siyah üzüm salkımı üzüntü ve kedere.

* Rüyada üzüm görmek veya yemek bir işten bol miktarda para kazanılacağını işaret eder. Kara üzüm ise sıkıntı, üzüntü ve hastalığa yorumlanır. Beyaz üzüm; iyi olaylara ve şifaya yorumlanır.

* Rüyada görülen yaş üzüm, en güzel rızıktır, topluca mala erişilmesine, siyah üzüm sıkıntı; tasa ve hastalığa, beyaz üzüm; hayır ve şifaya işarettir.

* Beyaz ve tabii renkteki üzüm sırf hayır ve şifaya, Üzümün beyazı gündüze, siyahı geceye delalet eder.

* Rüyada üzüm görmek veya üzüm yemek, hayallerinizi gerçekleştireceğiniz anlamına gelir. Mevsiminde üzüm mal, paradır. Eğer üzüm ekşi ise kısmete haram karışmış demektir.

* Rüyada üzüm görmek rüyaların en iyisidir. Üzüm, bol kısmet ve mala, mülke de yorumlanır. Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret işlerinin yolunda gittiğine, siyah üzüm saadet ve sağlığa; beyaz üzüm mutlu bir aile hayatına işarettir.

* Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayata, mevsimi disinda görülen üzüm ise sıkıntıya delalet eder. Bir bağdan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine;

* Üzümü sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir. Üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir.

* Rüyada üzüm görmek Danyal aleyhisselama göre, hayır ve helal maldır. Vaktinde siyah üzüm yediğini görmek keder; vaktinin dışında yediğini görmek hastalıktır.

* Vaktinde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, menfaat ve umduğu şeyin ele geçeceğine işarettir. Kırmızı üzüm de böyle yorumlanır.

* Rüyada çavuş üzümü yemek zorlukla ele geçecek mala delalet eder.

* Üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir. Bir asmadan koruk topladığını görmek rızk için yaptığı bütün çabalarının boşa geçeceğine;

* asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete delalet eder.

* Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir.

Bir başka rivayete göre de:

* Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır.

* Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maisete işarettir.

* Mevsiminin dışında üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir. Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur.

* Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır. Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışında ise hastalıktır, dediler.

* Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya işarettir. Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Siyah üzüm cüzî bir menfaattir.

* Bazı tabirciler üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır,dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak az bir menfaattir.

* Rüyada yerden bir üzüm kaldırdığını ve çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse,hanımıyla çekişir ve müşkil bir durumda kalır.

* Mevsiminde görülen üzüm,hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaata işarettir.

* Mevsiminde taze üzüm çok hayırlıdır. Bir salkım yeşil üzüm yediğini gören, bir mal alacaktır. Bir salkım tatlı siyah üzüm ev eşyasıdır.

* Rüyasında üzümleri bir yere serip kurutan biri, yaşlılığında da darlık çekmeyecek, hatta zengin olacaktır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp