Rüyada Kefenli Birini Görmek

Rüyada Kefenli Birini Görmek: Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Rüyada Kefen Görmek:

Ölüler gibi kefene sarılmak vefat etmeye, kefen baş ya da bacaklarını örtmemişse dinindeki bozukluğa, Kefen görmek tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya,

Kefen giymek, zina yapma teklifini reddetmeye ya da bekar için dengi olmayan bir kadınla evlenmeye; Kefen soymak antikaya yahut gizli şeylere ilgi duymaya,

Kefen soyucu unutulmuş şeyleri araştırıp bulmaya çalışan kötü niyetli kimseye; aşırı meraklı, her yere girip çıkan alçak tabiatlı kimseye delalet eder.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Kefen görmek, bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek, iş hayatında başarılı olacağına işaret eder. Bir başkasını kefen içinde görmek, bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Rüyada kefen, ömrün uzayacağına işaret eder.

Rüyada kefen görmek, örtünme ile yorumlanır. Rüyasında kefenlendığını veya kefenle gezdığını görmek, dünyada yaptığı işleri gizlemege veya esi olmayan bir kadınla evlenmeye delalet eder.

Rüyasında bir kefenle açık bir mezarda yattığını görmek, hayırlı bir iş için kurulan bir dernege girip, fakir ve muhtaçlara yardım edeceğine; üzerindeki kefeni atarak, çirilçıplak bir halde cadde veya sokakta yürüdüğünü görmek, hesapsiz bir dünya malina kavuşacağına; kefenin yalnız alt kısmı olup, üstü çıplak olarak bir yerde oturduğunu görmek, beklediği bir işin vaktinden daha geç olacağına; üzerinde sarı bir kefen olduğunu görmek, salgın bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.

Üzerine bir kefen giydirıldığını görenin eceli yaklasmistir. Cafer-i Sadika göre kefen dört şekilde yorumlanır: Dünya nimeti, mesafe, uzaklik, ölüm ve hastalık. Rüyasında bir cenaze için kefen yaptığını görenin, o ölüye hayrı dokunur. eğer yaptığı kefen taninmis adam için ise, rüya sahibine zenginlik gelir. eğer tanınmamış bir adama ait ise, hayırlı değildir.

Ölmüs bir kimsenin kefenini çıkardığını gören, onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak, iki şekilde tabir edilir: eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise eline para, mal geçer, eğer fesat kalpli biri ise, gammaz ve fitneci olur. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyasında bir erkeğin kefen giymis olduğunu görmesi, zinaya meyline delalet eder.

Tamamiyla giymemis ise zinaya çagiriliyor demektir, fakat icabet etmez gitmez. Bir ölünün sarıli olduğu gibi kefene sarıli olduğunu gören ölür, veya işleri bozulur. Kefeninin kısa olması tövbeye, uzun olması tövbeden uzaklastiğına işarettir. Rüyada kefenler biçtiğini gören hayır ve sevap işler.

Kefeni arayıp bulamadığını görmek iyi değildir. Yanina kefen giymis bir adamın geldığını görmek nimettir. Bazı tabircilere göre; rüyada bir ölü kefenlendigi sirada kefeninin büyük ve geniş olduğunu görmek iyidir. Kefen dar ve kısa olursa. iyi değildir. Rüyada kefen sattığını gören, ölülere rahmet okur; birçok kefenler topladığını gören, söhrete erişir. Kefen dagittiğini gören, herkese iyilik eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kefen görmek, avret mahallini örtmege işarettir. Bazen bu rüya işlerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye işarettir. Rüyada kefen giydığını gören kimse, zina yapmaya çagirir. Ancak bunu kabul etmez.

Rüyada ölülerin kefene sarıldigi gibi kefene sarıldığını gören kimsenin. öleceğine işarettir. eğer kefen başını ve ayagini örtmemis ise, o kimsenin dinindeki bozukluga işarettir. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmeye yaklasmasina ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi, rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına işarettir.

Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek; bir haber alacağınıza yada büyük mevki sahibi olmaya işarettir.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp