Ensefalosel

Ensefalosel :

Spina bilida'da olduğu gibi omurilik kusurlarından ziyade beyin kusurlarıyla sonuçlanan bir nöral tüp demekti. ensefalomiyelit Genellikle bir viraj enfeksiyona bağlı olarak sinir sistemi hasarıyla sonuçlanan beyin ve omurilik inHamasyonu.

Nedenleri

Ensefalomiyelit nadir bir kızamık komplikasyonu veya daha az sıklıkta su çiçeği, rubella (Alman kızamığı) veya glandüler ateş (bkz. mononükleoz, enfeksiyöz) gibi diğer viraj enfeksiyonrın komplikasyonu olarak gelişir. Ayrıca nadiren kuduz aşısını takiben de gelişebilir.

Belirtileri

Ensefalomiyelit belirtileri, ateş, uyku hali, baş ağrısı, nöbetler, kısmi felç veya duyu kaybı ve bazı vakalarda komayı (bir bilinçsizlik ve cevapsızlık durumu) içerir.

Tanı Ve Tedavi

Tanı, kan testleri BT görüntüleme ya da MRG (beynin üç boyutlu ya da kesitsel görüntülerini oluşturan teknikler) EEG (beynin elektriksel aktivitesini kaydeden bir metoda) lombar ponksiyon (analiz için omurilik kanalından sıvı örneği alınması) ve çok nadiren bir beyin biyopsisi (mikroskopik analiz için küçük bir doku örneğinin çıkarılması) sonuçlarına dayar ur. Hastalık için hiç bir çare yoktur fakat inflamasyonu azaltmak için kortikosteroid ilaçlar ve nöbetleri kontrol etmek için antikonvülsan ilaçlar verilir.

Görünüm

Hastalık sıklıkla ölümcüldür yaşayanların sinir sisteminde kalıcı hasar oluşmuştur. miyaljik ensefalomiyelit Kronik yorgunluk sendromu bozukluğu için bir diğer terim.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp