Ezikler Bitkisel Tedavisi

Ezikler Bitkisel Tedavisi :

Bir darbe veya sıkışma sonucunda deride meydana gelen hasar. Derin dokularda meydana gelen ezilme. İnsanın derisi bir yere sıkışınca, ezilince, oraya kan toplanır. Morarır, sızlar, çok acır. Buna ezik veya contusion denir. Bazı insanlarda ezik sonucu morarmalar, daha kolay meydana gelir. Eziklerdeki şişme ve morarmanın sebebi tahrip olan damarlardan doku arasına kaçan kandır.

Vücuda, yara açmayacak şekilde bir darbe geldiğinde, doku altındaki ince damarlar (kılcal damarlar) kopar. Kopma sonucu ortaya çıkan kanama, o bölgede yanma hissine ve ağrıya sebebiyet verecektir. Bir süre sonra da bu bölge şişer ve morarır.

Vücuda, yara açmayacak şekilde bir darbe geldiğinde, doku altındaki ince damarlar (kılcal damarlar) kopar. Kopma sonucu ortaya çıkan kanama, o bölgede yanma hissine ve ağrıya sebebiyet verecektir. Bir süre sonra da bu bölge şişer ve morarır. İlk müdahele olarak; şişliğin ve morluğun oluşmunu en aza indirmek için eziğin üzerine buz koyulmalı ya da soğuk su ile kompres yapılmalıdır. Eziğin oluştuğu bölgede kanama olması durumunda oksijenli su ile temizlenmelidir. Aşağıdaki bitkisel yöntem ile de tedavi desteklenebilir.

Eziklerin tedavisi bitkisel çözümlerle kozmik bilim sayesinde bugün mevcut. Vücudun herhangi bir yeri bir darbeye veya çarpmaya maruz kaldığı zaman, oradaki kaslar ezilir ve kirli kan birikmesi oluşur. Eziklerde yapılacak ilk iş, üzerine buz koymak veya soğuk su ile kompres yapmaktır.

Eziklerde bitkisel tedavi yöntemleri:

* Siyah zeytin çekirdekleri çıkarılıp ezilerek, lapası eziklere sarılır.

* Un, zeytinyağı, bal karıştırılıp hamur yapılarak sarılır.

* Et dövülüp eziklere sarılır.

* 2 su bardağı ispirtoya bir avuç maydanoz koyup iyice ezilir. Ezilen yerin üzerine konur.

* %50-50 tuz ve soğanı, havanda dövün. Ezik yere sarın. Sabaha kadar bekletin.

Aslında, bu türt eziklere, taze kuzu derisi çok fayda sağlar. Kuzu derisini, ezilen bölgeye sararsanız, ağrıyı ve ezikliği alır. Ama, kuzu derisi bulunamadığı durumlarda, soğan kürü uygulanmalıdır.

* Bir demet maydanoz ince bir şekilde kıyılır. Sonra iyice ezilerek üzerine bir çorba kaşığı zeytinyağı konur. Karıştırılarak merhem haline getirilir. Bu merhem ezik vere sarılır.

* Bir avuç siyah üzüm iyice ezilir ve temiz bir bezle eziğin üzerine sarılır.

* Yarım litre üzüm sirkesine ekmeğin içi ufalanır .. Hafif ateşte ekmekler iyice yumuşayıncaya kadar pişirilir. Eziğin üzeri zeytinyağı sürüldükten sonra bu karışımla sarılır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp