İmex Sivilce Kremi

İmex Sivilce Kremi :

100 gram IMEX Merhem‘de aktif madde olarak 3.0g Tetrasiklin hidroklorid bulunur. Yardımcı maddeler olarak beyaz vazelin, orta zincirli trigliserid, titanium oksid, kahverengi demir oksid, kırmızı demir oksid bulunur.

ENDİKASYONLARI

İnflamatuvar formları başta olmak üzere, topikal akne tedavisinde endikedir.

KONTRENDİKASYONLARI

Imex, tetrasikline karşı bilinen bir hassasiyeti olan hastalarda kullanılmamalıdır.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Imex, son kullanım tarihinden sonra kullanılmamalıdır. Tıbbi tedavinin yanında mevcut bilgilere göre aşağıdaki önlemlerin de hasta tarafından alınması önerilir:

• Tercihan alkali içermeyen sabunlarla cildin aşırı olmayan bir şekilde ancak düzenli olarak temizlenmesi önerilir.

• Komedonların çıkarılabilmesine, temizlenmesine rağmen inflamasyonlu, püstüllü akneleri skar formasyonuna neden olmamak için açmayın.

• Sebase glandların yeniden tıkanmasına neden olmamak için makyaj yapmayın, pudra kullanmayın.

GEBELİK VE LAKTASYONDA KULLANIMI

Bugüne kadar Imex kullanımına ilişkin teratojenik etki veya belirtiye ait bir bilgi bulunmamasına rağmen hamilelerde ve emziren hanımlarda yapılmış kontrollü çalışma sonuçları bulunmamaktadır. Bu nedenle bütün ilaçlarda olduğu gibi hamilelerde kullanılması önerilmemektedir.

YAN ETKİLER

Kızarıklık, kepeklenme, kaşıntı, cilt kuruması ve takiben yağlanma, ağrı görülebilir. Bu yan etkiler jelde bulunan alkole bağlanır. Bu yan etkilerin görülmesi durumunda mümkün ise kullanım sıklığı azaltılır. Hipersensitivite çok nadirdir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE HEKİME DANIŞINIZ.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp