Kas Yırtılması Bitkisel Tedavi

Kas Yırtılması Bitkisel Tedavi Yöntemi İle Çözebilirsiniz. Detaylar İçin Aşağıdaki Makaleye Bakabilirsiniz.

Kas Yırtılması Bitkisel Tedavi

Herhangi bir kaza sonucu veya aşırı zorlama sebebiyle kaslarda meydana gelen yırtılma, özellikle hareket ederken şiddetli ağrıya sebep olur. Bu sırada adaleyi zorlamamak, hatta mümkünse hareket ettirmemek gerekir.

Aşağıdaki reçeteler de rahatsızlığın hızla iyileşmesini sağlayacaktır. Ancak 2-3 gün içinde ağrılar azalmazsa mutlaka doktora gitmek gerekir.

- Bir su bardağı kepek, üzerine azar azar su ve sirke dökülerek hamur haline getirilir. Sonra orta ateşte ısıtılır. Soğumadan sargı bezine konup kasın üzerine sarılır.

- Bir parça sünger sıcak süte batırılıp, yırtılan kasın üzerine konur. 15 dakika beklenir. Sonra 1 çay bardağı beyaz ispirtoya 2 çorba kaşığı hiç kullanılmamış rendelenmiş beyaz sabun konur iyice çalkalandıktan sonra sargı bezinin üzerine sürülüp sarılır.“Son bir haftadır sol göğsümün üzerinde şiddetli bir ağrı oluyor. Nefes almamı engelliyor. En ufak bir şeyde yoruluyorum.

Bu bir hastalık mıdır?”

Sizin yaşınızda bu kadar şiddetli göğüs ağrısı yapacak bir kalp hastalığı olmaz. Hareketle ve nefes almakla artan ağrılarda akla ilk gelen rahatsızlık adale ağrılarıdır. Bunlara miyalji denir. Halk arasında ismi kulunçtur. Genellikle üşütme veya ters bir hareketle adale liflerinin zedelenmesi sonucu meydana gelir. Kas gevşetici ilaçlar, kremler ile ve sıcak tutarak ağrılar geçirilir. Gerekirse fizik tedavi yapılır. Çabuk yorulmanız kansızlıktan ileri gelebilir. Kan tahlili yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar

 • Erd**** Kot**
  7 yıl önce
  sol dizimin iç tarafın da zorlanmaya bağlı lif kopması var ne gibi bir bitkisel tedavi uygulayabilirimm??
  • Şifalı Bitkilerim
   7 yıl önce
   Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmeye yardımcı, tedaviye yöneliktir. Hareket kolaylığı sağlayan en etkili kas gevşetici ürünümüzdür. Ayrıca kırıkların çabuk kaynamasında,tendonların onarılmasında ve topuk dikenindede endikedir.
 • Yas** Atl**
  6 yıl önce
  Hocam Bir Futbol Musabakasinda Sag Dizimi Ani Hareket Ettirdim Ve Dizimde Yirtik Var Ne Onerebilisiniz
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Alp dağlarından toplanan 50 ye yakın bitki bileşeninden,genetik mühendisler tarafından özel olarak hazırlanmıştır. romatizma, fıtık, kireçlenme ağrılarını kesmeye yardımcı ,tedaviye yöneliktir. hareket kolaylığı sağlayan en etkili kas gevşetici ürünümüzdür.ayrıca kırıkların çabuk kaynamasında,tendonların onarılmasında,ve topuk dikenindede endikedir. incelemek için lütfen linki tıklayınız. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
 • 6 yıl önce
  Diz kapağında kemik iliği ödemine nasıl bir tedavi uygulanabilir
  • Şifalı Bitkilerim
   6 yıl önce
   Kemik iliği bir süngerimsi, esnek madde bir kemik içinde yer almaktadır. Bu yeni kan hücrelerinin üretimi için sorumludur. tedaviye destek ürünlerimizi incelemek için lütfen altta bulunan linke tıklayınız Bilgi Hattı : 0224 234 56 78

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp