en ucuz isitme cihazi

İsitme Cihazi : İşitme cihazları toplam olarak manuel ayarlama ve dijital olmak üzere 2'ye ayrılmaktadır. Dijital işitme cihazları teknolojik bakımdan daha verimlidir. İşitme cihazları takılan yere göre de kulak arkası, kulak içi, kanal içi, gözlük tipi, cep tipi gibi çeşitlere ayrılırlar.

Kulak Arkası

En çok tercih edilen işitme kaybı cihazı modellerindendir. Tüm işitme problemlerine destek vermesi en çok tercih edilen işitme cihazı olma özelliğini sağlamıştır. kişiye özgü uyarlanan kulak kalıbı ile kullanılması gerekmektedir.

Kalıp kulak içerisine, cihaz kulak arkasına takılarak kullanılır. Kulağa takılması diğer modellere göre biraz zor olabilir ancak kullanıcının alışması çok fazla uzun sürmez.

Kulak İçi

İşitme cihazı çeşitlerinin en estetik ve en küçük olan modelidir. Ürün tamamen kulak kanalının içerisine yerleştirildiği için görünümü kişiyi rahatsız etmemektedir.

Genç kesimin rağbet gösterdiği modellerdendir. Kulağa yerleştirilmesi oldukça basit, rahat ve kullanışlıdır.

Kanal İçi

Kanal içi cihazları, diğer işitme cihaz modellerinden daha ufaktırlar, kulak kanalının altına uyan bir kulak kalıbı ve dış kulağa bakan küçük bir kısmı vardır. Bunların görülmeleri son derece zordur.

Genç kesimin tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir.

Cep Tipi

Genellikle ileri yaştaki kişilerin kolay kumanda edebilmelerinden dolayı tercih etmesi sebebiyle günümüzde de tercih edilen modellerdendir. Dilendiğinde her iki kulakta da kullanılabilmektedir.

Kalem pil ile çalışan cihaz gayet ekonomiktir. Tüm işitme kayıpları için değişik modelleri bulunmaktadır. Eski bir teknoloji olmasına rağmen günümüzde halen kullanılmaktadır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp