Evde Selülit Tedavisi

Evde Selülit Tedavisi

yaz sorunu olarakta bilinen selülit sorunu ile ilgili kurtulma yolları ve bitkisel yağ karışımları aşağıda makalemizde açıklayıcı olarak yazılan bilgilere göz atmanızı tavsiye ederiz...

Selülitten kurtulma yolları: Evde bitkisel selülit tedavisi yöntemleri

Selülit nasıl geçer? Bitkisel selülit tedavisi nasıl yapılır? Selülitten kurtulma yolları. Selülit her yaştan bütün kadınların şikayetçi olduğu ortak bir sorun ve selülitlerden büyük ölçüde kurtulmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız karışımları uygulayın. İşe yarayacağını göreceksiniz.

1) Selülit için bitkisel yağ karışımı


9-10 damla biberiye yağı, yarım tatlı kaşığı zeytinyağı, yarım tatlı kaşığı susam yağı, 12 damla kekik ve 9 damla portakal yağını karıştırarak selülitli bölgelerinize banyo yapmadan önce masaj yaparak iyi bir şekilde uygulayınız. Yarım saat bekleyin ve sonra bir kese yardımıyla selülitli bölgelerinizi o bölgeniz kızarıncaya kadar keseleyiniz, daha sonra kendinizi sabunlamadan duşunuzu ılık suyun altında alarak banyodan çıkınız. Bu işlemi her üç günde bir tekrarladığınız müddetçe selülitli bölgelerinizde rahatlıkla fark edebileceğiniz bir iyileşme göreceksiniz.

2) Selülit için bitkisel yağ karışımı


İki çorba kaşığı adaçayı, iki çorba kaşığı okaliptüs yağı, İki çorba kaşığı melisa yağını karıştırdıktan sonra bu karışımın içine ilaveten 5 tane limonun suyunu ve 10-15 adet dövülmüş aspirin katıp tekrar iyi bir şekilde karıştırınız. Hazırladığınız bu karışımı selülitli bölgelerinize masaj yapmak suretiyle yediriniz ve bu bölgenizi mutfakta günlük olarak kullandığımız streç naylonla muntazam bir şekilde sarınız ve bu şekilde ortalama olarak bir saat bekleyiniz ve duşunuzu alarak banyodan çıkınız.3) Selülit için elma sirkesi

1 çay bardağı elma sirkesi ile 1 çay bardağı elma suyunu karıştırınız. İçine birkaç damla biberiye yağı ile limon yağı ilave ediniz. Bu karışımla selülitli bölgenize iyice masaj yaptıktan sonra üzerini mutfakta kullanılan streç naylonla iyice sarınız. Yaklaşık olarak 1 saat bekledikten sonra vücudunuzu yıkayıp nemlendirici bir losyon sürerek vücudunuza yeniden masaj yapınız.

Not: Selülitli bölgeyi streç naylonla sarma yöntemi, selülitle mücadelede gayet etkili bir tekniktir. Ayrıca bu uygulamayı yaparken günde 1 bardak şekersiz greyfurt suyu da içmeniz faydalı olacaktır.


Günde 3 veya 4 bardak şekersiz biberiye çayı içmek de selülitleri ortadan kaldırmada oldukça faydalıdır.


Günde 3 veya 4 bardak domates suyu içmek ise vücudu toksinlerden arındırır ve selülitlerin giderilmesinde yardımcı olur. Çünkü domates bir antioksidandır.


Bir kaşık incecik kıydığınız enginar yapraklarını 1 bardak suda haşlayın. 10-15 dakika bekleyip demlendirin ve süzün. Bu çaya şeker katmadan günde 2-3 bardak aç karnına için.


Taze sıkılmış 1 çay bardağı limon suyunu bir çay bardağı su ile karıştırıp günde bir defa için.


Yarım su bardağı zeytinyağı ve yarım çay bardağı ılık suyu karıştırın ve içine yarım çay bardağı da deniz suyu kattıktan sonra karışımı avucunuza alarak selülitli bölgenizi iyice ovarak yaklaşık 15 dakika boyunca masaj yapın ve ılık duş alın.

SELÜLİTTEN KURTULMA YOLLARI ve SELÜLİT GİDERİCİ ÖNERİLER


Bu içerik 9 günde selülitlerden kurtulun, evde selülit tedavisi, 9 günde selülit, 9 günde selülit tedavisi, 9 günde selulitten kurtulma, 9 günlük selülit kürü, 9 gunde selulitlerden kurtul, 9 günlük selülit tedavisi, 9 günde selülitlerden kurtulma, selülit nasıl giderilir bitkisel karışım, bitkisel selülit tedavisi, selülit tedavisinde bitkisel yollar, selülitten kurtulma yöntemleri, selülitten kurtulma yolları, selülit nasıl gider sirke, evde bitkisel selülit, evde bitkisel selü, 9 günlük selüloit tedavisi, tere konularını barındırır.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp