Klitoris Nedir?

Klitoris Nedir?

Cinsellik2 ay önceBurcu YamanYorum Yaz 3.296 kez görüntülendi

Klitoris Nedir?

Kadınlar ve erkekler cinsellik konusunda sanıldığı kadar farklı değil. Cinsellik konusunda erkeklerde penis olduğu gibi, kadınlarda da Klitoris bulunmakta. Anne rahmindeyken bütün bebeklerin genital organları aynıyken 12. Haftadan sonra cinsiyete göre değişim göstermeye başlıyor.

Klitoris ergenlikten Menopoz dönemine kadar sürekli büyüyor, hatta menopoz dönemindeki bir kadının klitoristi 7 kat büyümüş oluyor. Kadınların yaşları ilerledikçe, seksten daha çok zevk alması ve daha etkili orgazm yaşamalarının sebebinin, büyüyen klitoris olduğu düşünülüyor. Kadınların orgazm yaşamaları için, klitoriste 8 bin sinir ucu bulunurken, erkeklerde sadece 4 bin adet sinir ucu bulunmakta. Bu da kadınların sekten erkeklerden daha fazla zevk aldığını ortaya koyuyor.

Kadınlarda Etkili Orgazmın İp Uçları

Öncelikle gevşemelisiniz, kendinizi rahat hissetmeniz için gereken ortamı sağlamakla işe başlayın. Ancak, yakalanma korkusu ve benzerleri sizi tahrik ediyorsa o başka. Acele etmeyin, acele etmek umduğunuzdan kötü sonuçlar doğuracaktır. Orgazmı yaşamak için kendinize ihtiyacınız olan süreyi tanımalısınız. Kadınlarda orgazm yaşanması için, klitorisin uyarılması gerekmekte. Klitorisi uyarmanın en etkili yolu ise dokunmak. Seks malzemeleri kullanmak da orgazm olmanızı ve uyarılmanızı kolaylaştırabilir.

Kadın cinsel organının üst bölümünde, küçük dudakların bittiği yerde bulunur.
Klitoris, erkekteki penis anlamına gelir. Yani kadınların orgazm olmalarını sağlayan en önemli organdır. Cinsel uyarılma, heyecanlanma esnasında klitoris kabarır ve çapında büyüme olur. Klitorisin % 10-20 arasında büyüdüğü, bunun da erkekteki sertleşmeyle aynı anlama geldiği bilinmektedir.

Sekste klitoris gerçekleri

Sitemize hoşgeldiniz, Sitemizde genel olarak diyet ,diyet tarifleri,burçlar, zayıflama ve bebek bakımı hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.Şuanda Sekste klitoris gerçekleri hakkında hazırladığımız yazıyı okuyorsunuz.Sorularınızı ve önerilerinizi en aşağıda bulunan bölüme yapabilir ve bize ulaştırabilirsiniz.. Sekste klitoris gerçekleri hakkında hazırladığımız bu yazının en altında, Sekste klitoris gerçekleri ve buna benzer başka konuları ekledik.İlginizi çekebileceğini düşündük,Umarım beğenirsiniz.

Klitoris, kadın genital bölgesinin en duygulu noktasıdır. Klitoris için, kadın vücudunun cinsel zevk veren mucizevi organıdır da diyebiliriz.

Vajinadaki bu küçük çıkıntı ve klitoral bölge, penisle benzer sayıda sinir uçlarını barındırır. Klitoris gibi minik bir noktada onca sinir ucunun buluşması, haliyle onu duygulu bir bölge haline getirir. Dolayısıyla kadınlar için klitorisin uyarılması, orgazma ulaşmanın en basit yoludur.

Bu sebepledir ki gerek kadınlar gerekse de erkekler için klitoris hala keşfedilmesi gereken yönleri olan bir organdır. İşte, Pudra.com’un araştırmasından çıkan sonuca göre klitoris hakkında bilinmesi gereken gerçekler…
klitoris seks glr

1.
Kadın cinsel organının küçük bir parçası olan klitoris, erkek cinsel organı penisle eşdeğer özelliğe sahiptir. Tıpkı penis gibi klitoris de baş ve gövdeye sahiptir.

2.
Klitoris, sadece zevk için tasarlandığı(!) düşünülen tek insan organıdır. Düşünsenize, kadının sahip olduğu bu küçük organın zevkten başka hiçbir işlevi yok. Ne harika!

(Bazen kadınlar bu minik çıkıntının idrar yapma işlevi olduğunu düşünür, ama idrar klitorisin birkaç milim ötesindeki üretradan gelir.)

3.
Klitorisin baş ve beden toplam uzunluğu ortalama 3 santimetre olmakla birlikte 7 santimetreye kadar varan uzunlukta da olabilir. Klitorisin baş kısmının büyüklüğü de oldukça değişkendir ve 3-8 milimetre arasında olabilir.

Fakat şu enteresan ki klitoral dokunun büyük kısmı vücudun içine gömülüdür. Ve bu gömülü olan kısım neredeyse bir erkeğin penisinin ereksiyon olmamış halindeki uzunluğu kadardır.

4.
Klitoris kadın için adeta bir penis işlevi gördüğünden, orgazma ulaşmak için kadınlar derhal hemen her vakit bir miktar klitoral uyarıya gereksinim duyarlar.

Bazı kadınlar penetrasyon (penisin vajene girişi) esnasında klitorisin içeriden uyarıldığını düşünse de çoğu kadın klitorisine dışarıdan bir dokunuşla uyarılma ihtiyacını hisseder.

5.
Klitoral orgazm 3-15 arası sayıda kasılmayı içerir ve orgazm süresi 10-30 saniye kadar sürer genelde. Bir kadının ortalama bir klitoral orgazmı, bir erkeğin en iyi orgazmından daha uzundur. Ayrıca kadınlar art arkaya defalarca orgazm olabilirler.

(Hiç zincirleme orgazm yaşadınız mı? yazımız, zincirleme orgazm konusunda detaylı bilgiyi içeriyor.)

6.
Ortalama büyüklükte bir klitoriste yaklaşık 8000 sinir lifi bulunur. Bu lif yoğunluğu peniste bulunanın yaklaşık iki katıdır ve vücudun başka hiçbir bölgesinde bu kadar yoğun sinir lifi yoktur.Dolayısıyla kadınlar için klitorisin uyarılması, orgazma ulaşmanın en basit yoludur.

Kadınların zevk noktaları
Vücudunuzdaki haz noktalarını ne kadar iyi bilirseniz partnerinize de o noktaları keşfetmesi için yol göstermeniz kolaylaşır!

Mükemmel orgazm için 6 seks pozisyonu
Seks terapistlerinin önerdiği, orgazm için en uygun sevişme pozisyonlarını biliyor musunuz? Uzmanlar, orgazm tekniklerini açıklıyor…

G noktası nedir?
Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktasını partnerinizle birlikte keşfetmeye var mısınız?

Orgazm nedir? Orgazm nasıl olur?
Kadınlarda orgazmı, süreçlerini ve sonrasını tanırsak yaşadığımız seksten daha çok zevk alabiliriz.

Sekste klitoris gerçekleri hakkında yazdığımız makalemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.. Sosyal medya hesaplarınızdan sitemizi paylaşarak bize çok ama çok büyük bir destek olabilirsiniz.. Daha büyük bir kitleye ulaşmak istiyoruz.Buda sizin desteklerinizle olacak.

SENDE YORUM YAP!

Whatsapp